האם אפשר לזכור כל החלומות? לעיתים קרובות אנו נתקלים בסיטואציה שבה אנו מנסים להיזכר בחלום שחלמנו אך לא מצליחים – לרוב, את רוב החלומות אותם אנו חולמים בלילה אנחנו בכלל לא זוכרים אך ישנם חלומות שאותם אנחנו כן זוכרים אך כעבור מספר שעות אנחנו שוכחים אותם ולא מצליחים להיזכר בהם יותר. אנו יודעים שעל מנת לבצע פירוש חלומות אנו נפנה אל מפרש חלומות, על מנת לעשות התאמת מזלות אנו נפנה למומחה אסטרולוגיה– אך מה עלינו לעשות על מנת להיזכר בחלומות אותם שכחנו? אנחנו יכולים לפנות אל מישהו?

האם המדע יכול לעזור לזכור חלומות?

התשובה היא לא, אין איש מקצוע אשר יוכל לגרום לנו לזכור את אשר חלמנו במהלך הלילה. אבל אתם יכולים לבצע מספר טיפים אשר עשוים לגרום לכם לזכור ולהיזכר בחלומות שכבר שכחתם. ניתן לקבל עזרה של פסיכולוגים מומלצים בצפון אשר יסבירו לכם איך לזכור חלומות בצורה הכי טובה.

דרך אפשרית שאתם יכולים להשתמש בה היא לבצע רישום מסודר של כל החלומות אותם כבר חלמתם בעבר, כמו שיש אנשים שמבצעים רשימה של הורוסקופ יומי ובכך הם עוקבים אחרי השינויים שחלים עליהם ושעומדים לחול עליהם בימים הקרובים. ברגע שאתם רושמים את החלום באותה רגע שאתם קמים כאשר הוא עוד טרי בראש זוהי דרך שבה ניתן לזכור את החלומות שלכם לאורך זמן.

מדוע יש חלומות שזוכרים וחלומות שלא זוכרים?

לרוב כאשר אנו נאלצים לבצע פתרון חלומות זה קורה כאשר אנו חולמים משהו בזמן שאנו מתעוררים, לכן תנסו להתעורר מספק פעמים במהלך הלילה. כל חלום שאתם זוכרים הוא חלום שאתם חולמים בזמן ההשקמה שלכם ולכן ככל שתקומו יותר פעמים במהלך הלילה כך בעצם תזכרו יותר חלומות.

עוד אפשרות לזכור את החלומות שלכם הוא עקרון של עבודה עצמית. עקרון זה הוא עבור אנשים עם יותר דימיון ושמאמינים שמה שאנו אומרים באמת מתרחש בסופו של דבר. לפני השנה תעבדו עם עצמכם ותגידו מספר פעמים שאתם תזכרו את החלומות שלכם כאשר אתה תתעוררו – אנשים רבים נוטים להטיל ספק בהצלחת שיטה זו אך ערכו מספר מחקרים וגילו שזה אכן עוזר. בדומה לדרך שבה אתם חושבים על דברים טובים לפני השינה וכך נמנעים מלחלום על חלומות רעים כך גם ההשפעה של הדברים אותם אתם אומרים לעצמכם עשויה להשפיע בסופו של דבר.

נצפה ע"י 6,083 גולשים