תיאוריית החלומות על פי זיגמונד פרויד הינה אחת מעבודות המחקר הגדולות ביותר והמשמעותיות ביותר שנעשו מאז ועד היום. שלא כמו הדברים אשר קשורים בנושא של מזלות, פרויד טען של חלומות יש הרבה דברים מעבר – הוא רצה להגיע לעומק הנושא ואפילו לגעת גם בכל הקשור אל פירוש חלומות.

תיאוריית החלומות של זיגמונד פרויד – מה היא אומרת?

כיום קיימות תיאוריות רבות אודות חלומות כי פסיכולוגים רבים לקחו את נושא זה ברצינות ועמלו קשה על מנת להסביר את נושא זה לעומק ואפילו רבים מהם נתנו גם פתרון חלומות וניסו להסביר מוטיבים אשר חוזרים בחלומות עד כמה שניתן. אם יש לכם בעיה עם השינה והחלמות מומלץ לקבל עזרה מפסיכולוג שמתמחה בבעיות שינה. היום אפשר לקבל טיפול פסיכולוגי מרחוק דבר שיעזור לכם להבין טוב יותר את הבעיות שלהם.

הטענה העיקרית של זיגמונד פרויד, היא שבשונה מן אסטרולוגיה או הורוסקופ, נושא המזלות ניתן לשינוי וניתן לנסות להבין אותו ואולי אפילו גם להשפיע עליו בצורה כזאת או אחרת. על פי התיאוריה של פרויד כאשר בן אדם נמצא ערני ועסוק בפעילות היומיות הוא מתקשה להכניס אל התת מודע שלו רעיונות ומקרים אשר הוא אינו רוצה לחשוב עליהם כלומר הוא מפעיל סוג של צנזורה על החומר עליו הוא רוצה לחשוב בתוך התת מודע ומנגד כל הדברים שעשויים לגרום לו רע הוא פשוט מצנזר אותם. מכאן גם פירוש חלומות שמנסה למצוא פתרונות ותשובות הגיוניות למה שחלמנו בזמן השינה. מיסטיקנים חושבים כמעט אותו דבר לגבי החלומות רק שהם יודעים גם לפרש חלומות בצורה מיוחדת.

השינה והחלומות אצל פרויד

פרויד טוען בנוסף שבזמן השינה אין מחסומים ואין צנזורה, אנו לא השולטים בגופנו ובמחשבות שלנו – ובעצם זה הזמן המושלם בו אנו מבטאים בצורה של חלום את כל הדחפים שלנו והיצרים אותם אנו מצנזרים במהלך היום. כלומר כל פי השקפת עולמו של פרויד, החלום הוא בעצם כל היצרים והדחפים הסודיים והכי מפחידים שלו שאנו חוששים לחשוב עליהם או התת מודע שלנו לא נותן להם לעבור את הצנזורה של המוח.

תיאוריית החלומות של פרויד אינה מסתפקת רק בהסבר מהותי של מהו חלום ולמה בעצם אנו חולמים במהלך שינה בלילה. אלה פרויד נותן גם דוגמאות לאלמנטים שמופיעים בחלומות, עקרונות של החלומות. כמובן שכמו לכל תיאוריה יש לתיאוריה זו מתנגדים ותומכים ולכן כמובן שכמו כל תיאוריה שעדיין לא הוכחה עד הסוף יש לקחת הכל בעירבון מוגבל ובגבול הטעם הטוב אך כמובן שזו אחת מהתיאוריות החזקות ביותר שקיימות כיום.

נצפה ע"י 4,734 גולשים